Plastové dvere aj na mieru

Neustále rozširujeme a modernizujeme našu ponuku dverí z PVC. Poslednou novinkou sú sklopne posuvné a zdvižne posuvné plastové dvere HST. Všetky dvere z našej ponuky sú vyrábané z profilov firmy Brügmann a vlastné certifikáty CE, vďaka ktorým sú dostupné po celej Európe.

Slová trvácne, elegantné a perfektné charakterizujú naše vchodové dvere. Praktické hliníkové dvere s nádychom elegancie a očarujúceho dizajnu sú známe pevnou a spoľahlivou konštrukciou a výbornými mechanickými a tepelno-technickými vlastnosťami.

 

plastove dvere s klucom

 

Vchodové dvere sú zväčša jednokrídlové a ich štandardné rozmery sú definované minimálnou šírkou 900 mm a optimálnou výškou 2 100 mm. Ojedinelými však nie sú ani dvere s výškou 2 400 mm. Konkrétne rozmery samozrejme závisia od presnej výmery otvorov vášho domu a zárubní. Väčšina vchodových dverí má sendvičovú konštrukciu, ktorá pozostáva z rámu s kovovou výstužou, z tepelnej izolácie a vonkajšieho plášťa. Ideálne je, ak plášť, resp. materiál dverí, korešponduje s materiálom okien a spoločne tak vytvoria jeden harmonický celok. Súčasný trh je vskutku pestrý a dokáže uspokojiť potreby aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Je preto len na vás, akému typu materiálu dáte zelenú – ulahodí vám plast či radšej hliník?

 

plastove dvere

 

PLASTOVÉ VCHODOVÉ DVERE

Z hľadiska vyváženého pomeru kvality a ceny vedie v rebríčku materiálov jednoznačne plast. Pri tomto type materiálu však treba dbať na špičkovú kvalitu od overeného dodávateľa, ktorá bude zárukou výborných izolačných vlastností a tvarovej stálosti.

„Nespornou výhodou plastových dverí je aj ich ľahká údržba a široký výber dekórov (napr. v súčasnosti už veľmi realistické prevedenie dreva, či hliníka). Plastové dvere tak potešia nielen vašu peňaženku, ale aj váš jedinečný vkus.“

Vchodové dvere sú dôležitým prvkom každého domu. Ide o dlhodobú investíciu, ich výber je preto nutné poriadne zvážiť, voliť podľa praktických vlastností aj dizajnu, ktorý podčiarkne osobitý ráz vašej „brány do domácnosti“.

 

Plastové dvere

 

Výhody plastových vchodových dverí značky Salamander

 

+ Pomer hodnoty, ktorú vám prinesú a ceny

+ Plastové profily výborne izolujú

+ Plastové profily sa tvarovo nedeformujú

+ Plastové dvere ponúkajú širokú škálu dekorov (imitácie dreva, hliníka, iných povrchov)

+ Jednoduchá údržba, bez zbytočných starostí

+ Dlhá životnosť – vydržia aj niekoľko desaťročí

+ Typ dverí podľa výroby

Vchodové dvere s pospájanými priečkami – priečky môžu byť umiestnené horizontálne, šikmo alebo vertikálne. Vzniknuté polia sa potom osádzajú izolačným sklom (s ornamentom, číre sklo, matné sklo).

Výplne z plastu sú najlacnejším variantom, hodia sa pre nenáročné dvere, sú menej stabilné.

Výplne z vysokotlakového laminátu sú odolné, stabilné, ľahko udržiavateľné a bohaté na dekory.

Sklolaminátové výplne sú najkvalitnejšie, lepia sa na dverné krídlo, čím podporujú pevnosť aj stálosť dverí. Cena je síce vyššia, ale vykompenzuje vám ju dlhá životnosť dverí.

„Plastové dvere sú odolné voči poveternostným vplyvom, zabezpečujú dôveryhodný systém, na ktorý sa môžete spoliehať po celý život. Prinášame vhodné inovatívne technické riešenia pre naplnenie architektonických vízií.“

Bezpečnosť plastových dverí

Každý typ dverí by mal spĺňať určité požiadavky na bezpečnosť. V prípade použitia trojskiel, je možné mať dve z troch skiel bezpečnostné. Vo všeobecnosti tiež platí, že bezpečnostné dvere nemusia byť ozaj bezpečné, pokiaľ do nich umiestnite obyčajný zámok. Čím je zámok sofistikovanejší, tým viac zabezpečené sú aj dvere.

Dvere si tiež volíte podľa triedy odolnosti voči vlámaniu. Dvere 2.triedy sú spojené s priemerným rizikom. Pri vyššom riziku môžete siahnuť po dverách vyššej triedy – 3.tej alebo 4.tej, ktoré sú ale o niečo drahšie.

Dverový systém Salamander bluevolution 73

 

bluevolution-73

+ väčšie pohodlie: štvorkomorový systém ponúka ochranu pred stratou tepla + vysoká hĺbka profilácia: Hlboké zapustenie skla do rámu výrazne obmedzuje rosenie okien a tvorbu kondenzátu na spodnej strane skla. Umožňuje využitie zasklení trojsklom s max. Hrúbkou 44 m.

+ Kovové spevnenie: zaručuje funkčnosť a dlhú životnosť

+ Tepelná izolácia prahu: pre lepšiu tepelnú izoláciu a kondenzačné redukciu

+ Vysoká kvalita plastu: dvere jednoduché na údržbu a odolné voči atmosférickým vplyvom

+ Vysoko kvalitné dekoračné fólie: široká paleta farieb umožňuje klasické aj extravagantné vyhotovenia.

 

Dverový systém Salamander bluevolution 82

 

5-komorový systém: Inovatívny konštrukcia profilu bluEvolution 82 je optimálnym spojením technológie a najlepších parametrov tepelnej ochrany.

+ Systém tesnenia: systém obsahujúci dve dorazové tesnenia a navyše jedno stredné tesnenie.

+ Nízky prah: Technicky dobre riadená konštrukcia nízkeho prahu nie je ani problémom pre osoby s handicapom.

+ Vysoká hĺbka profilácie: hlboké posadenie skla (možnosť zasklenia do 48 mm) zlepšuje tepelnú izoláciu. Možnosť použitia skiel: s ornamentami, proti slnečných fólií, bezpečnostných, ochranných, zvukotesné.

+ Maximálna stabilita: vďaka použitiu vysoko kvalitného kovu zaručujeme stabilitu a bezpečnosť fungovania

    Top