Plastové profily

Plastové okná naberajú za posledné tri dekády enormnú popularitu a spolu s hliníkovými oknami sa montujú na takmer každú novostavbu. Postupne nahrádzajú drevené profily pri rekonštrukcií starých budov. V súčasnej dobe predstavujú plastové konštrukcie okien jednu z najideálnejších riešení z pohľadu dobrej ekonomickej dostupnosti a zároveň si držia prvotriednu kvalitu technického a estetického prevedenia.

Medzi hlavné benefity plastových profilov patrí optimálna cenová relevancia, dlhodobá životnosť, minimálne náklady na údržbu, vysoká tepelná a zvuková izolácia. Pozrite si našu ponuku plastových okien a v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

Plastové okná vďaka širokému výberu farebných dekorov a kvalitnému technickému prevedeniu uspokoja aj najnáročnejšieho zákazníka. Vybrané modely plastových okien obstoja aj pri použití v nízkoenergetických a pasívnych domoch, kde vám pomôžu zabezpečiť komfortné bývanie za prijateľné ceny. „

 

Kvalitné plastové okná

Kvalitné plastové okná od výrobcu Salamander  sa vyznačujú skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami a vysokou akustickou izoláciou. Sú jednoduché a pohodlné na údržbu a odolné proti znečisteniu. Majú navyše vysokú životnosť a dvojstupňový systém tesnenia. To zaručí optimálne tesnenie proti vetru i dažďu, pod vplyvom počasia teda nehrdzavejú a nemenia tvar. Vďaka kvalitnému kovaniu sa s plastovými oknami, pri neustálom zatváraní a otváraní, ľahko manipuluje.

 

Výber okien je veľmi vážne rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť nie len spôsob údržby, ale aj ďalšie výdavky. Kvalitné okná vám vedia napríklad ušetriť financie a zároveň skrášliť priestory. Už nejakú dobu sa čo to hovorí o plastových oknách, no aká je pravda?

Plastové okná

Medzi jednoznačné výhody plastových okien môžeme zaradiť odolnosť voči prírodným vplyvom, ako sú napríklad drevokazný hmyz (červotoče, mravce) alebo rôzne huby. Plast totiž nenapadnú žiadny škodcovia. Vďaka oceľovej výstuhe sa vám okno neohne ani nepokrúti. Izolačné a tepelné vlastnosti taktiež patria medzi jednoznačné výhody, hlavne v mestách a v zimných mesiacoch.

 

Nevýhodou kedysi bolo to, že sa kvôli prílišnej tesnosti vytvárali kondenzáty a plesne, čo je už však minulosťou vďaka profilom s mikroventiláciou. Okná tak dokážu samé odvádzať vlhkosť bez tepelných strát a bez zväčšenej zvukovej priepustnosti. Zlepšila sa aj odolnosť voči ohňu. Plast je vo všeobecnosti horľavý materiál, ale dnešné plastové okná zodpovedajú požiarnej ochrane a sú neľahko horľavé. V počiatkoch horenia sa „samé zahasia“, pretože tesnosť okien zapríčiňuje nedostatok kyslíka a vďaka tomu sa nepodporí ďalšie horenie. V minulosti sa povrávalo, že plastové okná pôsobia príliš umelo. V súčasnosti je však možné vybrať si aj obojstranné imitácie dreva ako zlatý dub, orech, mahagón a mnohé iné.

Energeticky úsporné:

Nižšie náklady na vykurovanie vďaka lepšej termoizolácii: Tepelne vyspelejšie dištančný rámik SG SWISSPACER V prekonáva svoju optimálnu tepelnú podporu. Koeficient prieniku tepla je v porovnaní s obyčajnými dištančnými rámčekmi z hliníka nižší minimálne o 0,1 W / m2K. Je možné ho vylepšiť až o 0,3 W / m2K. V dôsledku použitia dištančných rámčeka High-tech SGG SWISSPACER V možné ušetriť až 5% nákladu za vykurovanie. Táto skutočnosťou je priaznivá nielen pre našu peňaženku, ale aj pre životné prostredie – vďaka nižším CO2 emisiám.

Komfortné:

s ohľadom na lepšie izolačné vlastnosti SGG SWISSPACER V sa dosahuje vyššie teploty na okraji skla. Tento efekt redukuje riziko vzniku kondenzácie vodných pár po okrajoch skla a nebezpečenstvo vzniku pre zdraviu škodlivých plesní pri okne. Vyššie teploty pri okraji okná sú súčasne znamením vzniku nižšieho výskytu zimy a zaisťujú príjemnú atmosféru v miestnosti a zdravú klímu v byte.

Estetické:

Vďaka použitiu veľmi kvalitného materiálu na výrobu SGG SWISSPACER vo spojení so širokou farebnou škálou, si mozem optimálne navrhnúť každé okno a každú fasádu. Atraktívny vzhľad s estetickým a matným povrchom bez kovových odrazu a reflexu.

 

Tieto špičkové technologické riešenia ponúkajú vysoko kvalitné okná, ktoré sú vynikajúcej kvality a moderné.

Okrem rôznych typov certifikátov, ktoré má CE k dispozícii, má Európska únia najvyššie štandardy zodpovednosti.

Naše okná z PVC sú vyrobené z nepriľnavých profilov z PVC a sú zároveň najvhodnejšie na leštenie: Brügmann, Salamander, Gealan a Schüco.

MONOBLOKY:

Rám typu monoblok je ideálnym riešením pre tých, ktrorý si vybrali zatepľovací budovy z vnútornej strany. V našej ponuke máme „police“ (parapetového vzoru) na výber v rôznych šírky umožňujú perfektné prispôsobenie v závislosti od hrúbky zateplenia a súčasne esteticky maskujú zateplenie okolo celého okna.

Ľahké posúvanie:

Posuvné okná sú veľmi komfortným riešením. Sú ideálne pre osoby, ktoré chcú mať v dome viac svetla a mať široký vstup na terasu. Ich výhodou je jednoduché otváranie a nezasahujú do priestoru.

Monoštulp:

Toto riešenie vzniklo hlavne s myšlienkou prísť na francúzsky trh. Vďaka nemu je možné získať viac svetla v miestnostiach.

Tento profil umožňuje montáž kľučky centrálne v stredovej osi medzi aktívnym a pasívnym krídlom, čo má zásadný vplyv na estetiku okna.

Renovácia:

Renovačné rám nám umožňuje montáž okna bez demontáže starých ráme, čo okrem iného slúži ako prevencia poškodenia fasády. Veľkou výhodou tohto profilu je to, že vďaka nižšej výške rámu, okrem ponechanie starého rámu, sa nezmenšuje plocha presklenia. V našej ponuke nájdete rámy s predĺžením 35 mm a 65 mm.

    Top