Prečo hliníková okná?

Hliníkové okná sú čoraz žiadanejšie aj u nás, hľadajú sa najmä pri moderných stavbách, majú elegantný a nadčasový dizajn, sú vysoko odolné proti mechanickým vplyvom ako aj proti nepriaznivým vplyvom počasia.

Ľahký a odolný materiál Vám môže zaručiť krásne veľké okná s užším rámom v rôznych farbách, ktorými sa manipuluje ľahko a majú životnosť až sto rokov. Aj pri výbere ľahších hliníkových okien samozrejme stále platí kvalitné zasklenie (dvojsklo alebo trojsklo).

Moderné okná

Moderná fasáda je elegantná a štýlová, k čomu patria aj decentné a aj farebne ladiace nadčasové okná. Pri výbere tohto štýlu Vám klasické biele plastové okná nemusia byť Vašou cestou. Nemusíte však ostať ani pri dubu či orechu. Antracitové okná sú ponúkajú neutrálne riešenie, pôsobia elegantne a je ich možné kombinovať aj s bielou fasádou. Či už uprednostňujete moderný dizajn alebo útulný škandinávsky štýl, krásne sivé okná Vám budú ladiť s moderným interiérom rovnako, ako aj s dreveným.

Ohýbané a extrudované hliníkové parapety

Dlhá životnosť, vysoká pevnosť, nízka tepelná rozťažnosť a trvácnosť – tieto vlastnosti sú charakteristické nie len pre naše okná, ale aj pre naše parapety. Hrúbku plechu od 1 do 2 mm si môžete vybrať zo vzorkovníka so širokou škálou farieb. Šírka parapety je od 60 po 500 mm, hliníkové parapety sú ukončené s PVC alebo AL krytkou.

Plastové vs. hliníkové okná – ako si vybrať?

Ak hľadáte kvalitné okná za výhodnú cenu klasické biele plastové okná môžu byť pre Vás ideálnou voľbou. Voľbou plastových okien získate za bezkonkurenčnú cenu vynikajúce tepelno-izolačné a vlastnosti. Ak však túžite po oknách s väčšími rozmermi budú pre Vás riešením hliníkové okná. Vďaka odolnému a ľahkému materiálu je hliník vhodný aj ako úzky rám pre veľkoplošné okná a dvere. Hliníkové okná sa tepelno izolačnými vlastnosťami vyrovnajú plastovým vďaka zatepleniu izolačnou vložkou v komore tepelného mostu. Pri výbere farieb budete mať pri hliníkových oknách väčší výber.

Zlatou strednou cestou sú plastové-hliníkové, čo je spojenie plastového profilu okna s hliníkovým krytom, čím získate skvelé vlastnosti plastových aj hliníkových okien za výhodnejšiu cenu.

utahwest